Ziua Micilor Marinari la Shopping City Galați!

Sărbătorim Ziua Micilor Marinari! Pe 15 august, în zona scărilor rulante din Shopping City Galați, începând cu ora 11:00! Curajoși mici marinari, vă așteptăm la cârma unei lumi creative, plină de aventură, cu o mulțime de surprize cu briză de distracție:

  • 11:00 – 12:30 -–> Atelier de creație
  • 12:30 – 13:00 -–> Mini-concert interactiv
  • 13:00 – 14:00 -–> Baloane modelabile
  • 11:00 –  14:00 -–> Face painting
  • 17:00 – 19:00 -–> Cabină foto

Vânt din pupa la navigat printre jocuri și bucurii!

O vară de PREMII te așteaptă la Shopping City Galați!

Petrece o vară de PREMII la Shopping City Galați! Vino la cumpărături între 25 iulie – 15 august și ai parte nu doar de super reduceri și oferte în magazine, ci și de vouchere cadou!

Astfel, fiecare minim 150 de lei cheltuiți pe un singur bon fiscal* în magazinele din Shopping City Galați îți aduc pe loc 1 voucher la magazinele tale preferate:

  • voucher Bershka, în valoare de 25 lei
  • voucher Stradivarius, în valoare de 25 lei
  • voucher Pull & Bear, în valoare de 25 lei
  • voucher Hervis, în valoare de 50 lei
  • voucher C&A, în valoare de 25 lei
  • voucher H&M, în valoare de 25 lei
  • voucher Pizza Hut, în valoare de 15 lei

*Bonul fiscal trebuie adus la Info Point în aceeași zi în care au fost efectuate cumpărăturile.

Vezi regulamentul AICI.

Vara e mai frumoasă cu premiile și surprizele de la Shopping City Galați!

Ladies Night la Cinema City!

Luni, 23 iulie, are loc un nou eveniment special „Ladies Night” la Cinema City din Shopping City Galați!

Vino împreună cu prietenele tale să fiți primele care văd filmul „Adrift/ Supravietuind pe mare” și să vă bucurați pe loc de un CADOU* de beauty!

*Cadoul constă într-un set de produse cosmetice la fiecare bilet cumpărat.

  • Data: 23 iulie 2018.
  • Ora: 19:30.
  • Film: Adrift/ Supravietuind pe mare.

Caravana SMURD „Fii pregătit!” sosește la Shopping City Galați!

Caravana SMURD „Fii pregătit!” ajunge pentru a doua oară în Galați, sâmbătă, 30 iunie, la Shopping City Galaţi!

Între orele 09:00 – 17:00, personalul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „General Eremia Grigorescu” al județului Galați va organiza cursuri de pregătire a cetățenilor, în scopul formării unui comportament adecvat înainte, pe timpul și după producerea diferitelor situații de urgență care pot surveni pe teritoriul țării noastre.

În acceași sala de școlarizare a Caravanei SMURD, personalul specializat din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Galați va desfășura cursuri ce vor include prezentarea principalelor dezastre naturale care pot afecta România – cutremure, inundații, incendii, alunecări de teren – și modul în care populația se poate pregăti pentru a le face față.

De asemenea, pompierii militari paramedici din cadrul Centrului regional de Formare și Pregătire în Descarcerare și Asistență Medicală de Urgență și al Detașamentului de Pompieri Galați vor organiza cursuri de acordare a primului ajutor în diferite situații.

Centrul mobil are o sală de școlarizare cu o capacitate de 40 de persoane și este dotat cu toate echipamentele medicale și de prim ajutor, dispozitive portabile, inclusiv simulatoare, care permit instruirea eficientă a cursanților.

Meciurile CM 2018 se văd cel mai bine la Shopping City Galați!

Spectacolul și competiția pentru titlul de cea mai bună echipă de fotbal din lume nu lasă pe nimeni indiferent. Odată cu primul fluier de la Campionatul Mondial 2018, pornim cu toții într-o aventură grandioasă, cu fotbal de cea mai bună calitate!

Vino să vezi meciurile* Campionatului Mondial la Shopping City Galați! Pe lângă faptul că vei putea urmări acțiunea pe un ecran LED imens, tu și prietenii tăi veți putea savura cele mai variate mâncăruri și băuturi de la terasele Shopping City Galați!

* În cazul în care condițiile meteo nu vor fi favorabile în vreuna dintre zile, meciurile nu vor fi transmise.

PROGRAM MECIURI

Grupa A:
19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudita (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara)
25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudita – Egipt (Volgograd)

Grupa B:
20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan)
25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C:
21 iunie, ora 15:00 – Franta – Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara)
26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franta (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci)

Grupa D:
21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croatia (Novgorod)
22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croatia (Rostov)
26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:
22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elvetia (Kalinigrad)
27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 21:00 – Elvetia – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:
18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 18:00 – Germania – Suedia (Soci)
23 iunie, ora 21:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G:
18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci)
18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H:
19 iunie, ora 15:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 18:00 – Columbia – Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara)

Optimi de finală:

30 iunie, ora 17:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan)
30 iunie, ora 21:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci)
1 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod)
2 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara)
2 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 17:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 21:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finală:

6 iulie, ora 17:00 – castigatoarea meciului 1 din optimi – castigatoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)
6 iulie, ora 21:00 – castigatoarea meciului 6 din optimi – castigatoarea meciului 5 din optimi (Kazan)
7 iulie, ora 17:00 – castigatoarea meciului 8 din optimi – castigatoarea meciului 7 din optimi (Samara)
7 iulie, ora 21:00 – castigatoarea meciului 3 din optimi – castigatoarea meciului 4 din optimi (Soci)

Semifinale:

10 iulie, ora 21:00 – castigatoarea meciului 2 din sferturi – castigatoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 21:00 – castigatoarea meciului 4 din sferturi – castigatoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)

Finala mică:

14 iulie, ora 17:00 – echipa invinsa in semifinala 1 – echipa invinsa in semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Finala:

15, iulie, ora 18:00 – castigatoarea semifinalei 1 – castigatoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

Ia-ți gașca de prieteni și veniți să urmăriți spectacolul Campionatului Mondial  în cele mai bune condiții!